Akılda Kalıcı Sahneleriyle 10 Cüneyt Arkın Filmi

Türk sinemasının yaşayan efsanesi olarak kabul edilen Cüneyt Arkın, sanat hayatı boyunca sayısız filmde yer almıştır. Canlandırdığı her karakterle Türk seyircisinin gönlüne taht kuran Cüneyt Arkın’ın pek çok filmi bulunmaktaysa da akılda kalıcı sahneleriyle 10 Cüneyt Arkın filmi şöyle sıralanabilir.

Köroğlu filmi konusu nedir?

Köroğlu

Bir destanın filme aktarıldığı Köroğlu’nda Cüneyt Arkın, tabi ki Köroğlu karakterine can veriyor. Fatma Girik’le başrolleri paylaştığı filmin en akılda kalıcı sahnesiyse Köroğlu’nun Bolu Beyine karşı mücadelesinde at üstünde ilerlerken tek koluyla askerleri öldürüp kendisinin ve sevdiğinin intikamını aldığı sahnedir.

Fatih'in Fedaisi Kara Murat filminin konusu nedir?

Fatihin Fedaisi Kara Murat

Akıllara kazınan bir başka Cüneyt Arkın filmi de şüphesiz Kara Murattır. Usta sanatçı, Hale Soygazi ile başrolleri paylaştığı “Fatihin Fedaisi Kara Murat” filminde ağabeyini öldüren Kazıklı Voyvoda’ya karşı mücadele veren Kara Murat’ı canlandırmıştır. Film, voyvodanın Kara Murat tarafından kazıklara atıldığı sahneyle akıllara kazınmıştır.

Battal Gazi Destanı filminin konusu nedir?

Battal Gazi Destanı

Yine bir destandan uyarlama olan bu filmde Cüneyt Arkın’ın hayat verdiği Cafer, babasını öldüren Bizans’a karşı intikam duygusuyla gösterdiği mücadeleyi anlatır. Meral Zeren’le başrollerin paylaşıldığı film, Cafer’in tüm kemiklerinin kırıldığı eziyet sahnesiyle akıllarda kalmıştır.

İstasyon filminin konusu nedir?

İstasyon

Başrollerini Hülya Koçyiğit’le paylaştığı İstasyon filmi, içerisinde biraz komedi biraz da dram barındırır. Film, arkadaşının isteği üzerinde ünlü şarkıcı Yasemin’i kaçıran Ali ile Yaseminin gün geçtikçe birbirlerine aşık olma hikayesini anlatır. Ali’nin yüklü bir para karşılığı Yasemin’i arkadaşına teslim etmediği sahneyle de akıllarda yer etmiştir.

Ala Geyik filminin konusu nedir?

Ala Geyik

Anadolu’nun bir köyünde geçen filmde başroller Cüneyt Arkın ve Mine Mutlu’dur. Avcı Halil ile Zeynep’in aşk hikayesini konu alan film, Zeynep’e aşık olan ağanın Halil tarafından öldürüldüğü sahneyle hafızalarımızda yer etmiştir.

Vahşi Gelin filminin konusu nedir?

Vahşi Gelin

Türk sinemasının en güzel kadınlarından biri olan Gülşen Bubikoğlu’nun Cüneyt Arkın’a eşlik ettiği bu film, komedi türündedir. Akıllarda ise ikilinin hayat verdikleri Murat ve Necmiye’nin kavuşma sahnesiyle yer etmiştir.

İntikam Benim filminin konusu nedir?

İntikam Benim

Kartal adındaki bir polise hayat veren Cüneyt Arkın’ın bu filminde Kartal, kardeşinin intikamıyla kötülerle savaşır. Akıllarda ise iki kardeşin buluştuğu sahne kalmıştır.

Alın Yazısı filminin konusu nedir?

Alın Yazısı

Cinayet sahneleriyle akıllara kazınan filmde Cüneyt Arkın bu sefer kavgaya tövbeli olan Haydar karakterini canlandırmaktadır. Ancak kardeşlerinin bir çete tarafından öldürülmesi üzerine Hayrdar’ın planlı bir şekilde işlediği cinayetleri konu edinir.

Gözleri Ömre Bedel filminin konusu nedir?

Gözleri Ömre Bedel

Türk sinemasının en güzel gözlere sahip olan sanatçılarından Türkan Şoray ile Cüneyt Arkın’ın buluştuğu film, ikilinin hayat verdikleri karakterlerin tutkulu aşkını anlatır.

Yaralı Kurt filminin konusu nedir?

Yaralı Kurt

Yönetmenliğini Ömer Lütfi Akad’ın yaptığı film, Cüneyt Arkın’ın canlandırdığı Ali karakterinin yer altı dünyası ile yaptığı mücadelesini anlatmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.