Asya Makyajı Nasıl Yapılır?

Asya Makyajı Nasıl Yapılır?

Farklı farklı, her zevke ve tercihe uyan makyaj stilleri bulunmaktadır. ‘’Asya makyajı’’ da bunlardan biridir. Asyalılar küçük göz yapısına sahiptirler. Makyajlarında daha çok göze yoğunlaşırlar. Genellikle, küçük gözlere sahip olanların tercih ettikleri bir makyaj stilidir. Son zamanların en trend makyajıdır. Asya makyajıyla adeta bir başka yüze bürünmek mümkün.

Asya Makyajı Nasıl Yapılır?

Asya makyajı, makyaj hilelerinin çok kullanıldığı, oldukça profesyonel olduğu bir makyaj türüdür. Cilt beyazlatma, yüz inceltme, kalkık bir burun yapmak Asya makyajında dikkati çeker.

Asya Göz Makyajı

En temel materyal, eyeliner. Kaliteli ve alerji yapmayan cilt dostu bir eyeliner tercih edilmelidir. Öncelikle yüz yıkanıp yağ ve kirlerden arındırılır. Makyaja ilk olarak göz kapatıcısıyla başlanır. Kalıcılık isteniyorsa makyajdan önce pudra sürülür. Gözü hırpalamadan nazikçe, göz kapatıcısı, gözaltı ve göz kapağına sürülür. İkinci adım ise eyeliner; orta kalınlıkta bir eyeliner tercih edilmeli. Göz pınarlarından, göz kapağının yarısına gelecek şekilde eyeliner çekilir ve çizginin bittiği yerden göz bitimine kadar uzatılıp kuyruk yapılır. Daha sonra gözaltından üstteki çizginin olduğu yere paralel bir şekilde çizgi uzatılıp kuyrukla birleştirilir. Son olarak da boş kalan yerler boyanır, maskaraya geçilir.

Kore göz makyajı nasıl yapılır?

Yoğun kirpikler de bu makyajın olmazsa olmazıdır. Kirpik diplerinden uca kadar birkaç kez maskara sürülür ve makyaj tamamlanır. Asyalılar tek göz kapağına sahip bir ırktır (monolid). Göz kapağı varmış gibi gösteren şeffaf bantlar da bu makyajın olmazlarındandır.

  Asya Burun Makyajı

Asyalıların, kalın derili, basık ve geniş burunları vardır. Ancak onların tercihi; zarif, hokka gibi, yüksek kömürlü bir burundur. Bunun için plastik makyajdan faydalanmaktadırlar. Plastik makyaj, sahne sanatlarında kullanılan bir makyajdır ancak Asyalılar, günlük hayatlarında kullanmaktadır. Bu şekilde burunlarına istedikleri formu verebilmektedirler. Asya makyajında dikkat çeken bir yöntemdir.

 Asya Makyajında Yüz İnceltme

 Kadın için yüz konturları önemlidir. Yüz inceltme, normalde ameliyatla yapılan bir işlemdir ancak, çok zor olduğu için pek tercih edilmiyor. Ameliyatsız yüz inceltmede, şeffaf bantlar kullanılıyor. Gıdıyı toparlıyor, yüzü gerginleştiriyor ve ince bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Çeneyi sivrileştirip daha zarif bir görünüm sağlıyor. Son dönemde bu bantlar oldukça moda.

                                          Asya Dudak Makyajı

Asya makyajında dolgun ve parlak dudaklar büyük önem taşır. Öncelikle dudağa peeling uygulanır. Bu sayede dudaklar hem ölü derilerden arındırılır hem de dolgun bir görüntü kazanır. Daha sonra dudağın iç kısmına pembe, kırmızı tonların açık renkli ruj sürülüp yaydırılır.

Kore Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudak kenarların açık renkli kapatıcı sürülür. Daha sonra isteğe göre dudak parlatılır.  Bu sayede tatlı ve doğal görünümlü bir dudak elde edilir. Asya makyajında doğallık ve tatlı görünüm ön plandadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.