Oğlak Burcu Nasıl İkna Edilir?

Karşınızdaki insan oğlak burcuysa dikkat etmeniz gereken ilk şey; inatçılığıdır. Astroloji biliminde en inatçı olan boğa burcu gibi gösterilse de oğlak burcu inatçılık klasmanında ön sıralarda yerini alacaktır.

Oğlak burcu birisini ikna etmenin yolları nelerdir?

Nasıl İkna Edilir?

En, dediğim dedik olan burç oğlaktır. Burç kıyaslaması yaptığınızda, oğlak burcu, kafasına koyduğu şeyi gerçekleştirmeden rahat edemez. Kimi zaman konuşma tarzının güveni ve inandırıcılığıyla sizi ikna eder kimi zaman da ses tonuyla. Peki, siz bir oğlak burcunu nasıl ikna edersiniz? Bunun cevabı; oğlak burcu arkadaşınız, eşiniz, kardeşiniz ya da anne babanızı ne kadar iyi tanıdığınıza bağlıdır. Çünkü oğlak burcunu ikna etmenin ilk kuralı; onun düşüncelerine saygı duyduğunuzu ona hissettirmektir.

Ona karşı kullanacağınız kelimeler ve ses tonuyla, kararlı olduğu konudan sapmasını sağlayabilirsiniz. Tabi ki de bu sapma kolay olmayacaktır ama oğlak burcunun inadını biraz olsun kıracak ve sizin düşüncelerinize de önem vermeye başlayacaktır. Tüm bunların ışığında, bir oğlağın düşünceleri, hisleri ve duyguları konusunda ikna etmeye çalışırken, kesinlikle araya başka konularda sokup, kafasının dağılmasını sağlamalısınız. Oğlakların duygu kontrolü çok gelişmiştir. Bu sebeple, bir oğlağı ikna etmeye çalışırken kesinlikle yapmacık olmamalı ve olduğunuzdan da içten bir şekilde davranmalısınız. Çünkü oğlak burcuna sahip insanlar, oldukça zeki ve konular arasındaki muhakemeleri sağlamasıyla yapabilen bireylerdir.

İkna Edemezseniz Ne Olur?

Bir oğlak burcu kadını veya erkeği, kendisini ikna etmeye çalıştığınız fark ederse bu sizler için felaketle sonuçlanabilir. Bir önceki paragrafta belirttiğimiz üzere, bir oğlak, oldukça zekidir. Onunla konuşurken kelimelerinizi seçmeniz ve dudaklarınız arasında o kelimeleri çıkarmadan önce beyin süzgecinden geçirmeniz gerekir. Oğlak burcunun dostluğu daimdir. Yüreğinde fazlasıyla merhamet ve sevgi duygusunu barındırır. En iyi dostluklarınızı bir oğlakla yapabilirsiniz. Oğlaklar, kariyerlerine önem veren kişiler olduğundan dolayı, kendi kariyeri ile ilgili size bir şey danıştığında onu ikna etmeye çalışmak yerine, ona destek çıkmalısınız. Aksi taktirde güvenini kaybedersiniz. Bir oğlağın güvenini kazanmak çok zor iken o güveni kaybetmek çok kolaydır. Oğlaklar, hayal aleminde yaşamaz. Oldukça realist kişilerdir. Bu sebepten dolayı, bir oğlağı ikna etmekten ziyade onun düşüncelerine saygı duymaya bakmalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.