Rüyada Sütlaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sütlaç yaptığını görmek rüya sahibi için oldukça hayırlı yorumlanır. Rüyada sütlaç gören kimseler hanesine bolluk getirecek birtakım işler alabilir. Rüyada görülen sütlaç genel anlamda iyiye, berekete ve kazanca yorulur. Rüyanın görülüş biçimi ve ne zaman görüldüğü rüya tabirinin farklı şekilde yorumlanmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden rüya sahibi sıkıntılı bir döneminde rüyasında sütlaç görürse içinde bulunduğu maddi manevi darlıktan kısa süre içinde kurtulur.

Rüyada sütlaç görmek ne anlama gelir? Rüyamda sütlaç gördüm neye işarettir? Sütlaç görmenin anlamı nedir?

Rüya hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kim rüyasında sütlaç görürse hanesinde ağzının tadı bozulmaz, sevgi ve huzur içinde yaşamına devam eder, sıkıntılarından kurtulacağı müjdeli haberler alır, demiştir. Rüya sahibi çokça sütlaç görürse bereket ve bolluğun bir o kadar çok olacağına işaret edilir. Rüya sahibinin kısmetinin açılacağı günler kısa zaman içerisinde gelerek mutluluk ve huzur getirir. Rüya sahibi ayrıca herkesin kendisine imreneceği bir hayat yaşayarak büyük zenginlikler görerek kazancını artırır.

Rüyada Sütlaç Yediğinin Görülmesi

Rüyada sütlaç yemek rüya sahibinin ve hanesinin başına konacak talih kuşu olarak yorumlanabilir. Rüya sahibinin işleri yolunda gider ve şansı açılır. İş sahibi bir kimse rüyasında sütlaç yediğini görürse kısa zaman içinde terfi alır. Bekar bir kimse rüyasında sütlaç yediğini görürse kısmeti açılır. Rüya hakkında Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki;

 • Rüya sahibinin kısa zaman içinde yolunda gitmeyen işleri hallolur, hayallerini gerçekleştirir ve hanesine huzur gelir.
 • Rüya sahibi istediği birtakım arzularını beklenmedik bir kişiden yardım alarak gerçekleştirir.
 • Rüya sahibi büyük bir mirasın sahibi olabilir.
 • Rüya sahibi evliyse kısa zaman sonra bebek müjdesi alabilir, demiştir.

Rüyasında Sütlaç Pişirdiğini Görmek

Rüyasında sütlaç pişirdiğinin görülmesi İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; büyük bir mutluluğun yaşanacağına, bu mutluluk ile huzur bulunacağına işaret eder. Rüya sahibi beklenmedik bir misafiri evinde ağırlayarak hanesinde bereket ve bolluk getirebilir. Rüya sahibinin yaşamında karşısına çıkacak sorunlarını yoluna koyacağına delalet edilir. Ayrıca rüya sahibi bekar bir erkekse bu durumda anlayışlı ve namuslu bir kimse ile birliktelik yaşar. Rüyanın her anlamda olumlu yorumlamaları olsa da rüya sahibi sıkıntılı bir zamanında rüyasında sütlaç pişirdiğini görürse başına olmadık bir musibet gelebilir.

Rüyasında Sütlaç Yapıp Dağıttığı Görmek

Rüyasında sütlaç dağıttığını gören kimse ahlaklı ve güzel bir hayat yaşar. Rüya sahibi çalışkanlığı ile çevresinden takdir toplayarak herkesin sevdiği kimselerden olur. Rüya hakkında Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; helal yoldan kazanılacak mala işaret edilir. Rüyasında sütlaç yaptığını gören kimsenin hayatta ağzının tadı bozulmaz. Hayırlı evlatlar ile huzurlu bir yaşam sürer. Rüya sahibi ayrıca duruşu ile insanların dikkatini çekerek sözü geçen bir kimse haline gelir. Çevresinden övgü alan ve sayılan rüya sahibi ömür boyu kıskanılası bir hayat yaşayarak herkesi kendine hayran bırakır.

Rüyasında Sütlacı Devirdiğini Görmek

Rüyasında sütlaç devirdiğinin görülmesi hayra yorumlanmaz. Rüyasında sütlaç devirdiğini gören kimseler için İmamı Gazali (r.a) yorumunda; şansın ve bahtın kapanacağına işaret eder. Rüya sahibi yolunda giden işlerinde bir anda olumsuzluklar yaşayabilir. Kısmeti kapanan rüya sahibi bekarsa hayatında kendisine mutluluk verecek bir eş adayı bulamaz. Uzun süre bu şekilde hayatına devam edecek olan rüya sahibi içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulmak için Allah’tan yardım istemelidir. Dua ve sabır ile sorunlarından kurtulacak olan rüya sahibi inancını kaybederse bir ömür boyu mutsuz bir yaşam sürer. Bu yüzden rüya sahibi hayatında alacağı kararlarda dikkatli davranmalıdır. Yeni bir iş teklifi veya yeni bir birliktelik için her şey zamana bırakılmalıdır.

Rüyasında Sütlacı Çöpe Döktüğünü Görmek

Rüyasında sütlacı çöpe döktüğünü gören kimse kendisine yapılacak büyük bir kötülükten kurtulur. Rüya sahibinin çevresinde kendisine kötülük yapacak kimselerin gerçek yüzü ortaya çıkar. Bu durumda rüya sahibi kendisine yapılacak olan iftirayı önceden öğrenerek büyük bir üzüntüden kurtulur. Rüya sahibinin çok yakınından bir kimse kendisine kötülük yapacağı için rüya sabini etrafına olan güven duygusunu kaybedilir. Hayatına devam etmekte zorlanacak olan rüya sahibi kendini kısa zaman içerisinde toplayarak hafifleyebilir.

Rüyada Fırın Sütlaç Görmek

Rüyada fırın sütlaç gören kimse için beklenmedik bir havadise rivayet edilir. Rüya sahibi kısa zaman içerisinde alacağı bir haber ile yaşadığı alanı terk ederek yeni bir yere yerleşebilir. Ülke veya şehir değişikliği yapacak olan rüya sahibi gideceği yerde huzuru bulabilir. Rüya sahibi ayrıca istemeden sevdiklerinin kalbini kırabilir. Yaşanacak bir durum yüzünden sevdiklerinin canını yakan rüya sahibi bu durumdan büyük pişmanlık duyacağı günler yaşayacaktır. Rüya sahibi ne konuştuğuna dikkat ederek bu durumun önüne geçmeye çalışabilir. Rüya hakkında:

 • Rüyada fırın sütlaç gören kimseler en yakınından birine büyük kötülük yapar. Bu kötülük devletle ilgili birtakım işler yüzünden olabilir. Rüya sahibi yaptığı yanlışı düzeltmek için büyük çaba içine girer.
 • Rüya sahibi hayallerine giden yolda birtakım sorunlar yaşayabilir. Hayalde ne varsa gerçekleşmesi için büyük zamanlara ihtiyaç duyulabilir.
 • Rüya sahibi maddi anlamda zarara gireceği ortaklıklar içine girebilir. Bu ortaklıklar yüzünden malından büyük kayıplar verebilir.
 • Rüya sahibi hanesinden bir kimsede amansız bir hastalığa şahit olabilir. Bu hastalık yüzünden rüya sahibinin de hayatında ciddi değişiklikler yaşanabilir.

Rüyada Sütlaç Satın Aldığını Görmek

Rüyada sütlaç satın aldığının görülmesi rüya sahibinin kendisinin elde edeceği büyük bir başarıya işaret eder. Rüya sahibi işinde, eğitim hayatında veya hanesinde istediği bir hayalini gerçekleştirerek büyük takdir toplar. Rüya sahibi başaracağı zaferinden sonra herkesin gözdesi olur. Tek başına uğraşarak kazandığı başarısı yüzünden çevresinde ilgi ile karşılanır. Rüya sahibi hakkında:

 • Rüya sahibinin çevresinde kendisine düşmanlık edecek birtakım kimseler olabilir. Rüya sahibinin başarısına ortak olmak isteyen kimseler rüya sahibinin arkasından işler çevirerek onu yerinden edebilir.
 • Rüya sahibi zenginlik yaşayarak beklenmedik yatırımlar yapabilir. Yapacağı yatırımlar ile zaman içinde büyük bir servete ulaşabilir.
 • Rüya sahibi yeni bir iş kurabilir. Kurduğu iş ile birçok kişiye ekmek kapısı olabilir. Çevresinden hayır dua toplayan rüya sahibi yetim ve öksüzleri sevindirecek birtakım bağışlar yapabilir.

Rüyada Sütlacı Yiyemediğini Görmek

Rüyada sütlacı yiyemediğini gören kimseler için umduğunu bulacağına işaret edilir. Rüya sahibi hayatında gerçekleşmesini beklediği birtakım olayların beklemediği kimselerin yardımı ile gerçekleşeceğine şahit olabilir. Rüya sahibi uzaktan bir tanıdığından büyük bir iyilik görerek arzularına kavuşabilir. Rüyada sütlaç yiyemediğini görmek düşünülenin aksine hayırlı şekillerde yorumlanır. Rüya sahibi ayrıca geçmişte yaptığı birtakım yanlışlarından dolayı büyük üzüntü yaşayabilir. Pişmanlık yaşayacak olan rüya sahibi yanlış yaptığı insanların peşine düşebilir. Rüya sahibi kısa zaman içinde iş kurabilir. Kuracağı iş sayesinde helal kazanç elde ederek hayır dua alabilir. Rüya sahibi planlamadığı bir seyahate çıkabilir. Rüya sahibi yolculuk sırasında yeni arkadaşlar kazanabilir. Bu arkadaşlıklar ömür boyu sürerek iş ortaklığına kadar gidebilir. Rüya sahibi ayrıca kendisine dost gibi görünün bazı düşmanlarından kurtulur. Bu düşmanlar rüya sahibinin hanesinde de olabilir. Rüya sahibi evine aldığı kimselerden büyük iftiralara uğrayabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.