Yerli Otomobilin Ön Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilecek olan %100 elektrikli yerli otomobilimizin ilk siparişini bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermişti. Büyük beğeni toplayan tasarım sayesinde yerli otomobile talep çok büyük oldu.

Yerli otomobil SUV kırmızı önden net resim

Bakanlıklar, Futbol Kulüpleri, Belediyeler, Taksiciler Sırada!

Ön sipariş talebinin, yılda 175 bin adet üretilmesi planlanan sayıdan daha fazla olacağı öngörülüyor. İstanbul ve Ankara belediyesi dahil bir çok belediye, Bakanlıklar, Futbol kulüpleri, Taksiciler şimdiden sırada.

Yerli otomobil SUV versiyonu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sürdüğü araç.

Ön Ödeme Miktarı 20 Bin Lira

Yerli otomobilin üretiminin hızlanması için ön ödeme sistemi devreye sokulacak. Bilindiği gibi dünyaca ünlü elektrikli araç üreticisi Tesla Motors‘da bu sistemi başarıyla kullanıyor. Ön ödeme ile yerli otomobile sahip olan ilk kişilerden birisi olabilirsiniz veya vazgeçip ödediğiniz miktarı geri alabilirsiniz. Tahmini olarak yerli otomobilimizin SUV versiyonu için ön ödeme miktarı 20.000 TL olacak.

Tesla Cybertruck ön sipariş miktarı ne kadar?

Tesla Motors’da Ön Sipariş Topluyor

Tesla Motors Cybertruck modeli için ön ödeme miktarını 100 dolar olarak belirlemiş ve yaklaşık 200 bin ön sipariş almıştı. Toplanan miktar ile kısa süre içinde aracı üretmeyi hedefliyorlar. Daha önce Model 3 için ön sipariş toplayan Tesla Motors müşterilerine otomobillerini teslim etmişti.

Yerli sedan otomobilimizin jandarma modifiye tasarımı çok dikkat çekiyor.

Polis Ve Jandarma’da Yerli Otomobil Kullanacak

İçişleri bakanı Süleyman Soylu‘da polis ve jandarma teşkilatları için 50 bin araç sipariş vereceklerini duyurdu. Yerli otomobilin elektrikli olması sayesinde bakım ve yakıt masraflarının en alt seviyeye inmesi hedefleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.